Üniversite Mh. İpek Yolu Cd. Ata Teknokent A.Blok No:22 İç No:107 Yakutiye/ERZURUM

Pedes – Gizlilik Sözleşmesi – Kişisel Verilerin Korunması

DBYTE YAZILIM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ. bundan böyle “DBYTE” olarak anılacaktır. DBYTE uygulama ve internet sitesi üzerinde kullanıcıların DBYTE’de bulunan kişisel bilgilerin kullanımı ve korunmasını düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır.

DBYTE kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak.

DBYTE kişisel bilgilerin ve DBYTE kullanıcıların yapmış olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır, alamaya devem edecektir. DBYTE bu amaçla, programlar kullanabilir. Ancak DBYTE tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına ilişkin uygulama ve sisteme yapılan saldırılar sonucu kişisel bilgilerin zara görmesi ve üçüncü kişilerin elene geçmesi durumda, DBYTE bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Kullanıcının, başka bir kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kişisel bilgiler DBYTE haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşabilir ve ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler DBYTE tarafından güncellenebilir.

İdari ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak idari ve adli kurumlar ile paylaşabilir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında:

– Bu bilgilerini hangi amaçla topluyoruz?

a. Kişisel bilgileriniz sizi doğrulama amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle telefon numaranız, birincil doğrulama yöntemimiz olarak kullanılmaktadır.

b. T.C. Kimlik numaranız ise kuruluşunuz tarafından isteğe bağlı olarak sisteme elle işlenir.

c. Mobil cihaz yapı bilgileriniz (sürüm ve bildirim için cihaz kodu vs.) verilen hizmette yenilikleri ve geliştirme işlemini işlerken gerekli kontrol ve yöntemleri kullanma amaçlıdır.

– Kişisel verileriniz size verdiği haklar?

a. Verilerinizin işlenip, işlenmediği

b. Verilerinizin işlenmesinde bilgi alma

c. Nasıl ve ne için işlendiği

d. İşlenen kurum, kuruluş bilgileri

e. Kullanıcının bilgilerinin düzeltilmesi kuruluşunuz tarafından yapılır. Eski bilgiler Log sistemi kapsamında gizli olarak saklanmaktadır.

Bahsi geçen haklar admin@dbyte.com.tr e-posta adresi üzerinde bildirilmesi gerekmektedir. En kısa sürede cevap verilip, işlem tamamlanacaktır.

– Telefonumda hangi verileri tutuyorsunuz?

a. Telefonunda cache yani önbellek işlemleri için veri tutuyoruz. Bu sistemin daha hızlı ve performanslı çalışması için gereklidir. Önbellekler belli zamanlarda yenileri ile değiştirilmektedir.

b. Cookie yani çerez olarak adlandırılan küçük verilerdir. Bunlar belli süre geçerliliği vardır, süresi bitince pasif hale gelirler. Anlık işlemleriniz yapabilmenizi sağlar.

Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız.
bID uygulamasını bu gizlilik politikasını kabul etmiş sayılacaktır.

Sözleşme Tarihi:4 Aralık 2022